Незаконні вирубки лісів на Івано-Франківщині починають відстежуватись із космосу

Міністерство екології та природних ресурсів України запроваджує супутникову систему моніторингу за станом навколишнього природного середовища, що дозволить Державній екологічній інспекції України посилити державний контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.

Першим етапом реалізації космічних спостережень за станом довкілля є відстеження через супутники незаконних вирубок українських лісів. Часто незаконна вирубка дерев в Україні здійснюється не на околицях лісів, а в їх глибині. Космічний моніторинг дозволить ефективно виявляти такі порушення.

На виконання доручення Державної екологічної інспекції України, Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області розпочала проведення перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства на територіях об’єктів природно-заповідного фонду області та їх буферних зон за матеріалами супутникового моніторингу, наданими Державним космічним агентством України.

Під час проведення вищевказаних перевірок державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища передусім звертають увагу на наявність лімітів та дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, а також на наявність місць складування відходів на заповідних територіях.