РЕЦ-Київ http://rec-kyiv.org.ua Wed, 14 Mar 2012 06:53:04 +0000 en hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.3.1 Незаконні вирубки лісів на Івано-Франківщині починають відстежуватись із космосу http://rec-kyiv.org.ua/nezakonni-virubki-lisiv-na-ivano-frankivshhini-pochinayut-vidstezhuvatis-iz-kosmosu/ http://rec-kyiv.org.ua/nezakonni-virubki-lisiv-na-ivano-frankivshhini-pochinayut-vidstezhuvatis-iz-kosmosu/#comments Wed, 14 Mar 2012 06:53:04 +0000 admin http://rec-kyiv.org.ua/?p=83 Міністерство екології та природних ресурсів України запроваджує супутникову систему моніторингу за станом навколишнього природного середовища, що дозволить Державній екологічній інспекції України посилити державний контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.

Першим етапом реалізації космічних спостережень за станом довкілля є відстеження через супутники незаконних вирубок українських лісів. Часто незаконна вирубка дерев в Україні здійснюється не на околицях лісів, а в їх глибині. Космічний моніторинг дозволить ефективно виявляти такі порушення.

На виконання доручення Державної екологічної інспекції України, Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області розпочала проведення перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства на територіях об’єктів природно-заповідного фонду області та їх буферних зон за матеріалами супутникового моніторингу, наданими Державним космічним агентством України.

Під час проведення вищевказаних перевірок державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища передусім звертають увагу на наявність лімітів та дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, а також на наявність місць складування відходів на заповідних територіях.

]]>
http://rec-kyiv.org.ua/nezakonni-virubki-lisiv-na-ivano-frankivshhini-pochinayut-vidstezhuvatis-iz-kosmosu/feed/ 0
Чи засвоїла Україна “уроки Фукусіми”? http://rec-kyiv.org.ua/chi-zasvoila-ukraina-uroki-fukusimi/ http://rec-kyiv.org.ua/chi-zasvoila-ukraina-uroki-fukusimi/#comments Wed, 14 Mar 2012 06:52:28 +0000 admin http://rec-kyiv.org.ua/?p=82 Використання застарілих атомних реакторів в Україні загрожує новою катастрофою, заявляють активісти у річницю аварії на атомній електростанції “Фукусіма”.

Учасники акції під будинком уряду протестували проти експлуатації старих енергоблоків та будівництва нових ядерних об’єктів.

Активісти запевняють: в Україні не використовується значний потенціал енергозбереження, замість цього планується видобувати ще більше енергії, хай навіть ціною ядерної безпеки.

Ірина Головко, Національний екологічний центр:

“На даний час в Енергостратегію України закладені завищені показники економічного зростання, відповідно, закладено завищені показники щодо необхідної кількості енергії. Це дає можливість говорити про надлишок, який буде створюватися, і про можливість його експорту”.

У Державній інспекції ядерного регулювання запевняють, що після подій на “Фукусімі” енергоблоки українських АЕС пройшли позачергову перевірку, у тому числі на сейсмостійкість.

Олена Миколайчук, Державна інспекція ядерного регулювання:

“Для 1-го і 2-го блоків Рівненської АЕС була змонтована спеціальна незалежна аварійна система охолодження – в окремій сейсмостійкій будівлі, з незалежними дизель-генераторами для її роботи в умовах як сейсмічних, так і інших катастрофічних умовах”

Кореспондент Євроньюз Ангеліна Карякіна:

“Активісти також стурбовані однією з останніх ініціатив уряду, а саме будівництвом Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобильській зоні. Радіоактивні відходи з українських АЕС зберігатимуть на забрудненій території до 100 років, рішення про їхню подальшу долю та відповідальність фактично перекладені на плечі наступних поколінь”.

]]>
http://rec-kyiv.org.ua/chi-zasvoila-ukraina-uroki-fukusimi/feed/ 0
Чорний морок над степом http://rec-kyiv.org.ua/chornij-morok-nad-stepom/ http://rec-kyiv.org.ua/chornij-morok-nad-stepom/#comments Wed, 14 Mar 2012 06:50:21 +0000 admin http://rec-kyiv.org.ua/?p=81 Майже половина української території – степи. Виникати вони почали 400 тисяч років тому, коли з настанням кінця епохи другого обледеніння талі води потекли на південь, утворивши спочатку Дніпро-Славутич, потім і балки та яруги, а також русла малих річок. Але сьогодні існування унікальної української степової екосистеми під загрозою. Якщо залишати її у тому становищі, у якому вона нині опинилася, то уже через 50-70 років, застерігають вчені, більша частина степової зони України перетвориться на напівпустелю, а де­які території — навіть на пустелю.

Українська Атлантида

Хто не чув про легендарну Атлантиду, яка існувала багато віків тому, але щезла під водою внаслідок страшних катаклізмів, що сталися на земній поверхні? Професор і природолюб із Запоріжжя Віктор Чабаненко вважає, що наш тисячолітній степ теж можна порівнювати з Атлантидою в тому сенсі, що ця перлина природи теж фактично зникла. Виною цьому — тотальна розораність. Якщо загалом орні землі в Україні займають близько 56 відсотків її території, то в таких областях, як Дніпропетровська, Луганська, Миколаївська, Запорізька, Донецька та Херсонська, — 90-95 відсотків. От і вийшло, що цілинні землі, котрі тут ще залишилися, — це не суцільні масиви, а окремі діляночки. Тільки зі спогадів, давніх літописів та книг сьогодні можемо дізнатися, яким був колись правічний степ. Серед трав переважали посухостійкі ксерофіти — ковила, типчак, житняк, келерія, тонконіг, осока, метелиця, зубрівка, полин, чебрець, будяки і буркун, гиркакиш. А ось квітів і не перелічити: польові айстри, маки, волошки, кашки, ромашки, сокирки й степові півники, білі й рожеві безсмертники, звіробій, шавлія, дзвіночки та гіацинти… В травах, на землі і в повітрі сюркотіли, дзижчали й гули джмелі і бджоли, коники і цвіркуни та всілякі жуки, літали сотні, якщо не тисячі метеликів.

Бродили степами дикі коні-тарпани, прудконогі лані, олені та козулі, водилися вепри і ведмеді, табунами паслися дрохви і стрепети, колоніями селилися байбаки і бобри. А в небі літало стільки птахів, що від них рябіло в очах і падала на землю тінь. Достеменно відомо, що останній дикий кінь тут зник у 20-ті роки минулого століття. Ви хоч раз бачили в степу ховраха чи чули там хрущів і джмелів? Отож-бо. Зараз нараховують близько 170 видів тварин і комах, котрі зможуть існувати лише за умови збереження степових біотипів природи. 54 із цих видів зникаючі, 46 на межі зникнення, а 67 на цей час вважаються рідкісними. Нині 276 видів степових рослин занесено до Червоної книги України.

Справа в тім, що давні українські степи були вкриті не лише травами. Тут вистачало і лісів та чагарників, особливо байрачного типу. На пагорбах шуміли дуби й осокори, берестки та клени, росли дикі груші і вишні, глід та біла акація. Річок і річечок, мокрих балок, ярів і цівок було сотні і тисячі, а біля них ближче до води здіймалися в небо столітні верби та інші древні за віком дерева. Та ліси були вирубані, байраки й діброви змили дощові води, а річки замулилися через тотальну розораність. Той, хто степи перетворював на ріллю, гадав, що вони рівні й багаті, як святкові столи. Ніхто й не подумав, що земна куля тому й має таку назву, що кругла. І будь-який простір на ній насправді має свої схили. Проклади борозни вздовж чи впоперек — все одно вода знайде, куди їй стікати, змиваючи з поверхні сотні і тисячі тонн родючого шару землі. Порушення водного режиму вихлюпнулося в деградацію ґрунту. Адже безслідно щезло те, що наші предки колись називали дерном, або калданом,— вічно вологим і пріючим шаром посохлих трав та опалого листя, на який степовики в давнину ступали, як на м’який килим.

Та одна справа — сезонне відмирання постійно оновлюваного трав’янисто-рослинного покриву, і зовсім інша, коли поля рік у рік переорюють на чорну ріллю. Якщо сто років тому вміст гумусу в українських чорноземах становив 9,5-12 відсотків, то нині цей показник втричі менший. На знімках, зроблених із космосу, наш степ лежить у чорному мороці ріллі з рудими лисими прожилками та плямами так званих невгідь. А це значить, що за сто з лишком останніх років ми використали не менш ніж дві третини того, що степи накопичили за десять тисяч літ і чим були багаті ще за життя наших прадідів і навіть прапрадідів.

Вічні зморшки землі

У листопаді 2009 року з’явився Указ Президента Віктора Ющенка «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів і зелених насаджень». Слідом за цим Держкомітет лісового господарства не забарився з наказом, яким затвердив «показники регіональних нормативів оптимальної лісистості території України». У першу чергу було наказано заліснюватися областям степової зони. Кожній мерщій «довели» строки і плани…
Здавалося б, нарешті! Можна вже кричати «ура»! Але сталося несподіване. У природоохоронних колах науковців і практиків указ викликав спротив. Виник навіть громадський рух «Збережімо українські степи!», який закликав бойкотувати задумане. В чому ж річ? Невже такі наче добрі наміри можуть бути зовсім і недобрими? Ясність вніс уже згадуваний заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк. Він опублікував статтю «Ні степу, ні лісу!», в якій читаємо: «На землях степового регіону, які перш за все вирішено заліснити, в основному розташовані балки та невгіддя, а вони є останніми фрагментами степових біотипів природи, котрі залишилися і в перспективі повинні стати заповідниками та основою степової екосистеми». Зрозуміли? Хоч «корінного степу в цих областях залишилося не більше 1 процента від їх території», його мерщій відводять під заліснення. Що є безпосередньою, пише далі Василюк, «загрозою для існування зникаючих степових видів тварин і рослин та прирікає одвічні степи на території України на остаточне знищення».

Як додає від себе відомий на Дніпропетровщині природолюб Петро Чегорка, «останніми форпостами степової природи у нас залишилися-таки тільки балки та яри, в них, ніби в музеях просто неба, і збереглися ділянки різнотравно-ковильних степів, чагарників, лук та байрачних лісів, та вони потрапляють під гарячу руку тих, хто взявся виконувати указ». Цих балок із дивовижно гарними і загадковими давніми народними назвами у степових областях сила-силенна, Чегорка називає їх «живими зморшками землі, котрі мають бути вічними». Цей природолюб разом із біологом із Дніпропетровського національного університету Вадимом Манюком не сумніваються, що збереження балок має викликати активне відтворення загалом степових просторів. А тому громадський рух «Збережемо українські степи!» пропонує ухвалити указ «Про охорону та комплексне використання степів в Україні». Ця робота може ґрунтуватися на досвіді, накопиченому в 60-х роках минулого століття у Дніпропетровському сільгоспінституті — нині це агроуніверситет, де виникла наукова школа з рекультивації порушених діяльністю людей земель. А через 20 років потому один із найталановитіших її вихованців академік Микола Масюк обґрунтував і розробив цілу програму методик і рекомендацій із відродження степової екосистеми загалом.

Микола Трохимович наполягав замінити не лише глибоку оранку на поверхневу, а й відмовитися від обробітку землі на схилах, щоб надалі «використовувати тільки ті площі, де поверхнева ерозія можлива мінімально». Йшлося про те, щоб за чверть століття з сільгоспобробітку в степових зонах України вивести 30-40 відсотків площ. Постає питання: як бути з ними далі? Вчений, залучивши лісо­знавців, створив методики заліснення вивільнених земель, максимально наближених за структурою до природних лісів у степовій зоні. Більше того, Масюк надалі пропонував штучне лісовідновлення у степах змінювати на природне. Вчений наполягав і на тому, щоб на деградованих орних землях висаджувати не тільки ліси. Його учень Григорій Гузенко активно проводив досліди з залуження значних площ кормовими і дикими травами під сінокоси та пасовища. І домігся неабияких результатів!

Так от, праці Миколи Масюка з відродження степових екосистем викликали у всьому світі такий інтерес, що його запрошували читати лекції в США, Канаду, Францію й Іспанію. А в кінці минулого століття міжнародні екологічні організації оголосили Григорія Миколайовича Людиною року. Але в рідній Україні наукові роботи Масюка і практичні дослідження Гузенка оминули увагою, наче їх і не було. Про них ніхто сьогодні не згадує і згадувати не збирається. До дослідів з перетворення балкової та долинно-річкової мережі на мережу екосистем природного типу, котрі обґрунтував і почав проводити кандидат біологічних наук, доцент Вадим Манюк, ставляться в нашій країні мало не як до дитячих забав, які нікому не потрібні.

«Паперові» заповідники

Для будь-якого народу дуже важливо зберегти природні умови свого існування. Світ, для якого ця проблема дуже актуальна, набув величезного досвіду її розв’язання шляхом створення заповідників, національних і регіональних природних парків, ботанічних та дендрологічних пам’яток природи у вигляді урочищ, балок тощо. В Україні з початку незалежності спостерігається пожвавлення у питанні закладання нових заповідників та резервування територій, перспективних під заповідання. З 2000 р. втілюється Загальнодержавна програма «Формування національної екологічної мережі». Загалом за цей час створено понад півтори тисячі нових державних заповідників і майже 4 тисячі — місцевого значення. Але навряд чи хтось чув про такі національні парки, як «Слобожанський» в Харківській та «Сіверсько-Донецький» в Луганській, «Білобережжя» у Миколаївській і «Великий бір» у Сумській, «Джарилгацький» в Херсонській областях. Бо їх, як і багато інших подібних природних об’єктів, створено лише на папері. Що ж тоді казати про безліч заповідників, які начебто передані на утримання сільським та селищним радам?

На Дніпропетровщині влада свого часу заявила про намір заснувати відразу два державні заповідники «Орільський» та «Самарський бір». Проте вони нині використовуються… під забудову елітних жилих котеджів. Не виконано й обіцянку щодо заснування заповідника «Васильківський степ» на 12 тисячах гектарів колишнього військово-ракетного полігону.

А всього заповідників та заказників і просто пам’яток степової природи на Дніпропетровщині аж 139. У цілому вони начебто займають близько 60 тисяч гектарів. Та сільські і селищні ради, на землях яких «засновані» ці природноохоронні об’єкти, і не підозрюють про їхнє існування. Ось приклади: у Бузівській сільраді Магдалинівського району науковців з області уже двічі зустрічали зі щирим здивуванням, ніби відкривали для себе Америку, що у них «числиться заповідник». А в одному із таких «паперових» заповідників неподалік від Кам’янки, що в Апостолівському районі, безбожно вирубували столітні дуби, бо за кожен їх кубометр з корінням та гіллям «давали по тисячу гривень». Рубали не самі сокири, а люди. Створюється враження, що ми живемо, як останнє покоління на своїй землі, котре спроможне лише рубати гілки, на яких сидить. Нагадаю, що, згідно з прогнозами вчених, українським степам у цих варварських умовах залишилося жити 50-70 літ. Це означає, що вже наші правнуки степу не застануть, бо його поглине морок пилових бур.

]]>
http://rec-kyiv.org.ua/chornij-morok-nad-stepom/feed/ 0
НЕЦУ: Анонс Акція проти побудови в’язниці для дельфінів в Київському зоопарку http://rec-kyiv.org.ua/necu-anons-akciya-proti-pobudovi-vyaznici-dlya-delfiniv-v-kiivskomu-zooparku/ http://rec-kyiv.org.ua/necu-anons-akciya-proti-pobudovi-vyaznici-dlya-delfiniv-v-kiivskomu-zooparku/#comments Wed, 14 Mar 2012 06:48:46 +0000 admin http://rec-kyiv.org.ua/?p=80 15 березня у Києві відбудеться акція проти побудови океанаріуму у Київському зоопарку. Саме в цей день відбудеться засідання Київської міської ради, на якій київські депутати будуть розглядати проект цього рішення. Природоохоронці та небайдужі громадяни виступають категорично проти побудови в зоопарку вже другої у столиці в’язниці для дельфінів.

Час: 15 березня 2012 об 11:00
Місце: Київ, площа перед будівлею Київської міської державної адміністрації, вулиця Хрещатик, 36
Організатори акції: Національний екологічний центр України, Дружина охорони природи міста Києва «Зелене майбутнє», Facebook-рух «Земляни».

Звернення організаторів до київської влади
Будівництво океанаріуму у Київському зоопарку – черговий комерційний крок, через який дельфінів утримуватимуть у неволі у неприродних для них умовах. Київ розташований за 400 км від морського узбережжя, дельфіни утримуються в штучно підготованій воді, в яку додається хлор для дезінфекції. Тварини вимушені знаходитися в обмеженому просторі, збідненому оточенні, брати участь у виступах, система тренувань до яких заснована на відчутті голоду. Постійний стрес, неякісне ветеринарне забезпечення, шумове забруднення, нестача руху, шкіряні захворювання, хвороби внутрішніх органів є причиною передчасної смерті дельфінів.

Дельфіни занесені до Червоної книги України, Червоного списку Міжнародного Союзу охорони природи, Червоної книги Чорного моря, охороняються Бернською та Боннською конвенціями, угодою АССОВАМS.

Ми вважаємо бізнес на дельфінах не лише негуманним, але й незаконним. Їхнєвикористання та відлов у комерційних цілях заборонені Законом України «Про Червону книгу України». Вилов дельфінів у природі заборонений спеціальним мораторієм Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Утримання дельфінів у дельфінаріях,суперечить статтям7, 8 та 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Тому в’язні дельфінаріїв потрапляють туди здебільшого з чорного ринку, де життя одного дельфіна оцінюється у 25 тисяч доларів.

Наші вимоги:
До Київради: не допустити будівництва на території зоопарку та в усіх районах Києва нових дельфінаріїв або інших закладів, що утримуватимуть дельфінів.
До Київради та Міністерства екології: зупинити функціонування вже існуючого дельфінарію «Немо» за адресою проспект Глушкова, 9, де наразі утримують чотирьох дельфінів та трьох морських котиків. Перевезти дельфінів та морських котиків до державних океанаріумів на узбережжі Чорного моря.
До Міністерства екології та Генеральної прокуратури України: перевірити законність діяльності та умови утримання тварин в усіх дельфінаріях в Україні.
До Міністерства екології: створити реабілітаційний центр для дельфінів.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Андрос Олег,
Національний екологічний центр України,
Дружина охорони природи м. Києва «Зелене майбутнє»
097 502 75 51

Катерина Полянська,
Національний екологічний центр України,
Дружина охорони природи м. Києва «Зелене майбутнє»
067 266 44 38

Євген Пахомов
savedolphin@i.ua

Вікторія Світлова,
Facebook-рух «Земляни»
050 669 52 29

]]>
http://rec-kyiv.org.ua/necu-anons-akciya-proti-pobudovi-vyaznici-dlya-delfiniv-v-kiivskomu-zooparku/feed/ 0
Київський зоопарк один з найгірших у світі http://rec-kyiv.org.ua/kiivskij-zoopark-odin-z-najgirshix-u-sviti/ http://rec-kyiv.org.ua/kiivskij-zoopark-odin-z-najgirshix-u-sviti/#comments Wed, 14 Mar 2012 06:47:41 +0000 admin http://rec-kyiv.org.ua/?p=79 Німецький таблоїд Bild вніс київський звіринець в топ-5 гірших в світі і вважає, що його директора треба посадити у в`язницю. Публікацію про зоопарки під назвою “Директорів цих зоопарків треба посадити у в`язницю” німецьке видання готувало спільно з міжнародною організацією захисту прав тварин РЕТА (назва перекладається як “Людство за етичне поводження з тваринами”). Автори публікації відзначають високий рівень смертності тварин у Києві і радять обходити звіринець десятою дорогою, повідомляє сайт «Партії Зелених України» з посиланням на “Газету по-київськи”.

За результатами їхнього розслідування, до п`ятірки гірших зоопарків світу увійшли київський, нарівні з китайським звіринцем у Шеньяні, іракським в Гілканді, єгипетським зоопарком в Каїрі і румунським Орадеа.

Наші “конкуренти” відрізняються наступним. У зоопарку Шеньяна за три місяці цього року померли 11 амурських тигрів. Як і в київському зоопарку, керівництво китайського розплідника стверджує, що хижаки померли із незрозумілих причин. Захисники тварин підозрюють, що тигрів винищили спеціально і пустили на ліки. Нібито їх спеціально годували товстими кістками, щоб швидше вбити. Адже тигри – від хвоста до вусів – переробляються на зілля, такі препарати продаються у всьому Китаї

У каїрському звіринці загинули дві горили, заразившись вірусом, а два роки тому двоє чоловіків прорвалися до вольєру і вбили двох верблюдів. Для порівняння “Більд” наводить факт: з 2008 року у Києві померла 51 тварина.

]]>
http://rec-kyiv.org.ua/kiivskij-zoopark-odin-z-najgirshix-u-sviti/feed/ 0
Уряд доручив Вишиванюку порахувати, скільки потрібно грошей на Калуш http://rec-kyiv.org.ua/uryad-doruchiv-vishivanyuku-poraxuvati-skilki-potribno-groshej-na-kalush/ http://rec-kyiv.org.ua/uryad-doruchiv-vishivanyuku-poraxuvati-skilki-potribno-groshej-na-kalush/#comments Wed, 14 Mar 2012 06:46:46 +0000 admin http://rec-kyiv.org.ua/?p=78 Кабінет міністрів України доручив Івано-Франківській облдержадміністрації надати розрахунки для ухвалення рішення щодо виділення коштів для стабілізації ситуації у Калуському районі. Відповідне рішення уряд ухвалив на своєму засіданні. Про це повідомили у прес-службі МНС.

Внаслідок видобування калійних добрив на рудниках «Калуш», «Голинь», «Ново-Голинь» та Домбровський кар’єр утворилися порожнини. Існує небезпека, що земля в цьому місці просяде, а це загрожує життю 1 300 житлових будинків та 23 промисловим спорудам. При відкритій розробці калійних руд у відвалах Домбровського кар’єру накопичилися соленосні глини. Під дією атмосферних опадів відбувається розчинення солей, ареал забруднення підземних вод перевищує 140 га і поширюється в напрямку рік Лімниці та Дністра.

Ці проблеми перебувають на контролі Президента України, який своїм Указом у лютому 2010 року оголосив Калуш та села Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Нагадаємо, відповідно до Указу Президента України від 10 лютого 2010 року, місто Калуш та села Кропивник та Сівка Калуська визнані зоною надзвичайної екологічної ситуації.

2010 року з державного бюджету на проведення заходів з ліквідації екологічних проблем Калуша уряд виділив 450 млн грн.

]]>
http://rec-kyiv.org.ua/uryad-doruchiv-vishivanyuku-poraxuvati-skilki-potribno-groshej-na-kalush/feed/ 0
У Львові активно встановлюють велопарковки http://rec-kyiv.org.ua/u-lvovi-aktivno-vstanovlyuyut-veloparkovki/ http://rec-kyiv.org.ua/u-lvovi-aktivno-vstanovlyuyut-veloparkovki/#comments Wed, 14 Mar 2012 06:46:17 +0000 admin http://rec-kyiv.org.ua/?p=77 У Львові з’явилась ще одна велостійка. Велопарковка встановлена на пр. Свободи біля закладу громадського харчування. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

“Місця для встановлення велопарковок ми обираємо згідно з мережею велосипедних доріжок, є відповідний проект. Намагаємось встановлювати велопарковки так, щоб задовольнити бажання мешканців. Надалі планується встановити ще 14-16 велопарковок у Галицькому районі.

Будемо встановлювати велостійки і у подвір’ях будинків, де живе багато людей, і біля закладів громадського користування» – сказала начальник відділу житлового господарства Галицької районної адміністрації Леся Дуліба.

Сьогодні парковки вже обладнані на вул. Венеціанова, 15, пр. Свободи (Галицький район), вул. Б. Хмельницького, 255, вул. Панча,8 (Шевченківський район), вул Дж. Вашингтона, 11 та вул. Пасічна,102 (Личаківський район), вул.. Виговського, 34 та вул. сяйво,21 (Залізничний район),найближчим часом з’явиться паркова біля ринку «Шувар» на вул. Хоткевича та на масиві Санта-Барбара.

]]>
http://rec-kyiv.org.ua/u-lvovi-aktivno-vstanovlyuyut-veloparkovki/feed/ 0
Львові затверджена схема велосипедної мережі міста http://rec-kyiv.org.ua/lvovi-zatverdzhena-sxema-velosipedno-merezhi-mista/ http://rec-kyiv.org.ua/lvovi-zatverdzhena-sxema-velosipedno-merezhi-mista/#comments Wed, 14 Mar 2012 06:45:46 +0000 admin http://rec-kyiv.org.ua/?p=76 У місті йде активне опрацювання велосипедної мережі міста. Робоча група, яка працює над створенням велоінфраструктури у Львові, вже в квітні готова буде продемонструвати схему веломережі міста, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«Довкола історичного центру міста буде пролягати велосипедна доріжка, яка буде проходити по проспекту Свободи, по вул. Братів Рогатинців, по вул. Підвальній, по вул. Кривоноса через площу Старий ринок і далі на пр. Свободи. Думаю, тут буде інтенсивно використовуватись велодоріжка, крім того в центрі буде встановлено багато велопарковок біля місць громадського користування задля зручності велосипедистів» – сказав член робочої групи Олег Шмід.

Створюючи схему велосипедних доріжок члени робочої групи орієнтувались на позитивний досвід європейських міст, які вже мають добре розроблену велосипедну інфраструктури.

«Львів має забудову дуже схожу з забудовою європейських міст, я вивчав ці схеми. Це робиться приблизно однаково – довкола старого міста робиться велокільце по бульварах, які стоять на місці колишніх міських валів, оскільки там завжди широкі бульвари. Далі центральне кільце сполучається з районами, де проживає багато населення. Перші велодоріжки з’являться вже протягом цього року» – зазначив Олег Шмід. За його словами, перша велодоріжка буде проходити по вул. Наукові, де доцільно сполучити дві дороги, які будуватимуть цього року. Це є вул. Ряшівська, продовжена до вул. Наукової і вул. Вернадського, яка буде проходити біля нового стадіону.

]]>
http://rec-kyiv.org.ua/lvovi-zatverdzhena-sxema-velosipedno-merezhi-mista/feed/ 0
Затоплені ресторани гниють і руйнують екосистему Дніпра? http://rec-kyiv.org.ua/zatopleni-restorani-gniyut-i-rujnuyut-ekosistemu-dnipra/ http://rec-kyiv.org.ua/zatopleni-restorani-gniyut-i-rujnuyut-ekosistemu-dnipra/#comments Wed, 14 Mar 2012 06:45:00 +0000 admin http://rec-kyiv.org.ua/?p=75 КП “Плесо” закриває очі на руйнування екосистеми Дніпра дебаркадерами-”утоплениками”. Про це заявив секретар депутатської фракції “Республіка Київ” у Київраді Олексій Давиденко

У прес-службі фракції «Коментарям» повідомили, що на пляжах міста Києва розмістилися два дебаркадери-”утопленики”: “Золотий берег” і “Посейдон”.

“Звісно, їх можна було б вважати пам´ятниками архітектури епохи броунівського руху дебаркадерів по пляжах Києва. Але насправді це не смішно, адже мало того, що вони псують краєвиди міста, так ще й руйнують екосистему Дніпра. А управління благоустрою та КП” Плесо “роблять вигляд, ніби нічого не відбувається”, – зазначив Давиденко.
За його словами, такі дії чиновників неприпустимі в столиці європейської країни, яка наступного року готується приймати фінальний поєдинок Євро-2012.
“У комунального підприємства” Плесо “вистачає часу на укладання нових договорів на розміщення нових дебаркадерів, а ось на виконання безпосередніх обов´язків з благоустрою пляжів і прибережних смуг – чомусь не вистачає”, – додав Давиденко.
Депутат вважає, що КП «Плесо» замість того, щоб облаштовувати прибережні зони і пляжі, тільки заробляють гроші на установленні влітку лотків та кіосків, а взимку – дебаркадерів, що закриває киянам вільний доступ до пляжів.
Нагадаємо, починаючи з літа 2010 року, з набережної Дніпра в Києві почали прибирати плавучі заклади. До кінця року всі дебаркадери були вивезені з набережної.

]]>
http://rec-kyiv.org.ua/zatopleni-restorani-gniyut-i-rujnuyut-ekosistemu-dnipra/feed/ 0
У Бродівському районі на Львівщині заборонили експлуатацію 10 сміттєзвалищ http://rec-kyiv.org.ua/u-brodivskomu-rajoni-na-lvivshhini-zaboronili-ekspluataciyu-10-smittyezvalishh/ http://rec-kyiv.org.ua/u-brodivskomu-rajoni-na-lvivshhini-zaboronili-ekspluataciyu-10-smittyezvalishh/#comments Wed, 14 Mar 2012 06:44:33 +0000 admin http://rec-kyiv.org.ua/?p=74 Виявлені інспекційними перевірками порушення вимог природоохоронного законодавства стали підставою для винесення рішень про тимчасове зупинення захоронення твердих побутових відходів на сміттєзвалищах сіл Ясенів, Лучківці, Дуб’є, Клекотів, Бовдури, Білявці, Шнирів, Суходоли, Пониковиця та Голосковичі, що на Бродівщині.

Встановлено, що захоронення відходів на сміттєзвалищах здійснюється без дозволу на розміщення ТПВ, відсутній паспорт місця видалення відходів, не проводиться перешарування, не влаштовано системи збирання та утилізації інфільтрату. Про це повідомили у Держекоінспекція у Львівській області, пише ЗІК.

Дозвіл на відновлення діяльності буде виданий головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Львівської області лише за умови безумовного усунення порушень природоохоронного законодавства.

]]>
http://rec-kyiv.org.ua/u-brodivskomu-rajoni-na-lvivshhini-zaboronili-ekspluataciyu-10-smittyezvalishh/feed/ 0