Чи засвоїла Україна “уроки Фукусіми”?

Використання застарілих атомних реакторів в Україні загрожує новою катастрофою, заявляють активісти у річницю аварії на атомній електростанції “Фукусіма”.

Учасники акції під будинком уряду протестували проти експлуатації старих енергоблоків та будівництва нових ядерних об’єктів.

Активісти запевняють: в Україні не використовується значний потенціал енергозбереження, замість цього планується видобувати ще більше енергії, хай навіть ціною ядерної безпеки.

Ірина Головко, Національний екологічний центр:

“На даний час в Енергостратегію України закладені завищені показники економічного зростання, відповідно, закладено завищені показники щодо необхідної кількості енергії. Це дає можливість говорити про надлишок, який буде створюватися, і про можливість його експорту”.

У Державній інспекції ядерного регулювання запевняють, що після подій на “Фукусімі” енергоблоки українських АЕС пройшли позачергову перевірку, у тому числі на сейсмостійкість.

Олена Миколайчук, Державна інспекція ядерного регулювання:

“Для 1-го і 2-го блоків Рівненської АЕС була змонтована спеціальна незалежна аварійна система охолодження – в окремій сейсмостійкій будівлі, з незалежними дизель-генераторами для її роботи в умовах як сейсмічних, так і інших катастрофічних умовах”

Кореспондент Євроньюз Ангеліна Карякіна:

“Активісти також стурбовані однією з останніх ініціатив уряду, а саме будівництвом Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобильській зоні. Радіоактивні відходи з українських АЕС зберігатимуть на забрудненій території до 100 років, рішення про їхню подальшу долю та відповідальність фактично перекладені на плечі наступних поколінь”.